LUOTTAMUSTOIMET KUNNITTAIN

HANKASALMI;

Kunnanhallitus;

  1. Markku Manninen
  2. Ari Leinonen

Valtuutetut;

  1. Leinonen Ari
  2. Hänninen Jukka – Tarkastus ltk Vpj
  3. Manninen Markku
  4. Kiuru Mika – Sivistys ltk
  5. Hämäläinen Harri – Ympäristö ltk

Varat;

  1. Piia Isännäinen – Perusturva ltk
  2. Hannu Koukkunen – Kh vara / Ympäristö ltk vara
  3. Anne Mellin – Perusturva ltk vara
  4. Pirkko Ruuska – sivistys ltk vara
  5. Timo Pulkkinen – Kh vara / tarkastus ltk vara

JOUTSA;

Kunnanhallitus;

  1. Lehtonen Jussi

Valtuutetut;

  1. Kaistinen Saku – Tekninen ltk
  2. Järvinen Juha – Tarkastus ltk
  3. Tapper Kari – Hyvinvointi ja sivistys ltk
  4. Lehtonen Jussi KH – konsernijaosto

Varat

  1. Talja Aarre – Yksilöasiain jaosto vara
  2. Partanen Jari – Keskusvaali ltk
  3. Mäkinen Pirjo – Tarkastus ltk vara
  4. Trast Jukka – Tekninen ltk vara

JYVÄSKYLÄ;

Kaupunginhallitus;

  1. Kaisa Garedew
  2. Janne Luoma-Aho

Valtuutetut;

  1. Kaisa Garedew – Tilapalvelu liikelaitoksen johtokunta vara
  2. Kauko Isomäki – Taloustmk / kaupunginrakenne ltk vara / rakennus ja ymp.ltk
  3. Toimi Kankaanniemi
  4. Kai Koskinen – rakennus ja ymp.ltk vara
  5. Timo Lehtonen – Kaupunginhallitus vara / kulttuuri ja liikunta ltk
  6. Janne Luoma-aho – Tilapalvelu liikelaitoksen johtokunta
  7. Tapani Mäki – Sosiaali ja terv.ltk vara / tarkastus ltk.
  8. Mika Nousiainen – Kaupunginhallitus vara / kaupunginrakenne ltk
  9. Joni Parkkonen – Tarkastus ltk.

Varat;

  1. Matias Holmström – Joukkoliikennelautakunta
  2. Teemu Savolainen – sivistys ltk / Tarkastus ltk.vara
  3. Mikko Räty – kaupunginrakenne ltk
  4. Tuomas Simola – kulttuuri ja liikunta ltk vara
  5. Jyrki Ahlgren – Sosiaali ja terv.ltk
  6. Mimori Fellman-Närhi – Jkl jätelautakunta vara
  7. Susa Urrio – Jkl jätelautakunta / Ympäristöltk. vara
  8. Karli Kelk – sivistys ltk vara 2 / tarkastus ltk.vara
  9. Henri Sorvali – Sosiaali ja terv.ltk
  • Mikael Karjalainen – Joukkoliikennelautakunta vara
  • Marko Liukkonen – kaupunginrakenne ltk vara
  • Jari Rouhiainen – keskus vaali ltk
  • Jamaica Kaihlaniemi – sivistys ltk vara
  • Johanna Hurskainen – Sosiaali ja terv.ltk vara

JÄMSÄ;

Kaupunginhallitus;

Valtuutetut;

  1. Haaparanta Jukka
  2. Frisk Joni
  3. Jouni Kotiaho
  4. Pekka Kataja
  5. Markos Koskinen
  6. Kari Linna
  7. Jyrki Niittymaa
  8. Karita Puttonen

KARSTULA;

Kunnanhallitus;

  1. Petri Manninen

Valtuutetut;

  1. Ahonen Jorma – Tekninen ltk.
  2. Marila Leevi
  3. Manninen Petri
  4. Marttinen Teemu

Varat;

  1. Satu K. Koskinen – Sivistys ltk.
  2. Katariina Vihikangas
  3. Jarmo Huhtanen – Tarkastus ltk.
  4. Hannu Hopponen

KIVIJÄRVI;

Kunnanhallitus;

  1. Martti Martinmäki 1 Vpj.

Valtuutetut;

  1. Martti martinmäki – Kh,n edustaja Tekninenltk.
  2. Henry Kotilainen – Kh vara

Varat;

  1. Ismo Sääksjärvi
  2. Mika Nenye – Sivistysltk.
  • Ulla Perämäki – Sivistysltk. vara

KINNULA;

Valtuutettu

  • Mikko Hämäläinen – Valtuuston vaaliltk / Konsernijaos /sis. valvonnan ja riskienhallinta jaos jäsen

Vara

  1. Sampo Laitala
  • Simo Hämäläinen – Sydän-Suomen jäteltk.
  • Juha Kiiskilä – Keskusvaali ltk.

KEURUU;

Kaupunginhallitus;

  1. Hannu Rantanen

Valtuutetut;

  1. Heinonen Tuomas – Peruspalvelu ltk Pj. – Tekninen ltk varaPj.
  2. Oksanen Harri – Valtuuston 2varaPJ. – Maaseutuhallinto ryhmä vara
  3. Rantanen Hannu
  4. Riihimäki Marko – Keuruunvesi johtok.Pj.
  5. Röppänen Joonas – Tarkastus ltk

Varat

  1. Petri Heinonen – Rakennus ltk – Keuruunvesi johtok.vara
  2. Valtteri Vainio KH vara – Vapaa-ajan ltk vara
  3. Krista Lytsy – Sivistys ltk
  4. Niina Pekkanen – Peruspalvelu ltk vara – Vapaa-ajan ltk vara Pj.
  5. Hannu Järvinen – Opisto ltk vara – Sivistys ltk vara – Tekninen ltk vara
  • Jorma Kälvinmäki – Rakennus ltk vara
  • Arsi Saarijärvi – Opisto ltk
  • Erkki Sinkko – Tarkastus ltk vara
  • Tuire Junnonen – Keskuvaali ltk
  • Tuomas Sandelin – uskottu mies

KONNEVESI;

Kunnanhallitus;

  1. Aki Hytönen vara

Kunnanvaltuusto;

  1. Aki Hytönen KH vara – Lupajaosto VPJ.

Vara:

  1. Antti Kupari – Lupajaosto vara

KYYJÄRVI;

Kunnanhallitus;

  1. Merja Paananen

Valtuutetut;

  1. Merja Paananen – KH – Sivistysltk.vara
  2. Ilpo Sääksjärvi – Sivistysltk.

Varat;

  1. Jouko Kaltiainen – Kh vara
  2. Mika Isoniemi
  • Raimo Paakkarinen – Keskusvaaliltk. vara
  • Hannu Aumanen – Keskusvaaliltk.

LAUKAA;

Kaupunginhallitus;

  1. Tomi Immonen
  2. Arto Åkerman

Valtuutetut;

  1. Tomi Immonen – KH
  2. Arto Åkerman – KH
  3. Tommi Leppänen
  4. Joona Hintikka- Lupa ja valvonta ltk
  5. Petri Valkonen – Sivistys ltk
  6. Amanda Vilhunen – Tekninen ltk
  7. Tomi Koskela – Tarkastus ltk
  8. – ?

Varat;

  1. Olli Puttonen
  2. Tommi Pesonen – Keskusvaali ltk vara
  3. Lasse Häkkinen – KH vara
  4. Kari Haapala – Perusturva ltk vara
  5. Ilpo Oksanen – Tekninen ltk vara
  6. Mia-Riitta Korppi – Tarkastus ltk vara
  7. Tanja Kainulainen – KH vara
  8. Tommi Kalmari
  • Markku Häkkinen
  • Olli-Pekka Puttonen – Keskuvaali ltk

Lupa ja valvonta ltk vara ?

 

LUHANKA;

Kunnanhallitus;

  1. Risto Ahola

Valtuutetut;

  1. Risto Ahola
  2. Antti Aro – KH vara

MULTIA; ( Multialla ei ole lautakuntia)

Kunnanhallitus;
   1. Marjo Mitronen
Valtuutetut;
  1. Mitronen Marjo – Työnantajan ed. paik.neuvotteluissa.
  2. Tomperi jaakko – Kh vara

Varat;

  1. Jukka Peltola – Keskusvaaliltk.
  2. Sirpa Niemelä-Tomperi – Keskusvaaliltk.

MUURAME;

Kunnanhallitus;

  1. Heli Räisänen varalla Kari Pajunen

Valtuutetut;

  1. Heli Räisänen
  2. Kari pajunen – KH vara / Hyvinvointipalveluiden ltk / Yksiasiainjaosto Pj / Poliisilaitoksen neuvottelu kunta vara
  3. Antti Lasanen – Elinkeino ltk 21-23 ja varalla 24-25 / Valtuuston vaalil ltk vara / Keskustan kehitystyöryhmä
  4. Aki Lilja – Elinkeino ltk 24-25 ja varalla 21-23 / Valtuuston vaalil ltk / Keskustan kehitystyöryhmä / Vaalijalan kuntayhtymän valtuusto vara

Valt.varat;

  1. Mikko Holmberg, – Tarkastus ltk 24-25 ja varalla 21-23
  2. Arttu Karila, -Hyvinvointipalveluiden ltk vara / Uskottu mies
  3. Niko Oksa – Tarkastus ltk 21-23 ja varalla 24-25
  4. Harri Hämäläinen

Keskusvaali ltk; Risto Viinamäki

PETÄJÄVESI;

Kunnanhallitus;

  1. Malila Jere Vpj.
  2. Partanen Heikki

Valtuutetut;

  1. Ässämäki Hannu Pj. / Keskusvaaliltk Vpj.
  2. Ijäs Kimmo / Kuntarakenneltk. Vpj.
  3. Malila Jere
  4. Partanen Heikki / Lupaltk
  5. Salminen Markku / Kuntarakenneltk.
  • Roslöf Tanja / Hyvinvointi ltk.
  • Koikkalainen Ilpo / Tarkastus ltk.

PIHTIPUDAS;

Valtuutetut;

  1. Marko Tiainen – 2 Vpj
  2. Korpikoski Marko

Varat;

  1. Kolehmainen Jorma
  2. Matilainen Jukka

SAARIJÄRVI;

Kaupunginhallitus;

  1. Harri Tollola 1vpj.
  2. Kari Salokivi

Valtuutetut;

  1. Tollola Harri / tekninen ltk vara /
  2. Vuori Jouni / Kh vara / Tekninen ltk Pj.
  3. Salokivi Kari
  4. Vilkkilä Hannu / keskusvaali ltk. / Tarkastus ltk.
  5. Tamminen Mika / Tekninen ltk. vara
  6. Tuomi Pentti / Kh vara / lupa ltk vara

Varavaltuutetut;

  1. Myllylä Marko
  2. Sironen Tero / Tarkastus ltk. vara
  3. Kankaanpää Tapani
  4. Oravakangas Mirkka / Keskusvaaliltk. Vara
  5. Minkkinen Tommi
  6. Virtanen Juha

TOIVAKKA;

Kunnanhallitus;

  1. Tuija Rinne

Valtuutetut;

  1. Juho juusola – Tark.ltk. PJ.
  2. Topi Saarelainen – Perusturvaltk PJ. / Oy Toivakanhaka hall. /
  3. Mika Mäkelä – Kh vara / Sivistys ltk. / Tekninen ltk.vara
  4. Seppo Sirenius – Ympäristö ltk.

Varat;

  1. Rinne Tuija – Sivistys ltk. vara / Kh,n sis.tark.
  2. Tervonen Jorma – Tekninen ltk.
  3. Rahunen Vesa
  4. Saari Martti
  • Timo Komppa – Perustuvaltk vara / Keskusvaali ltk. vara
  • Sirpa Leinonen – Tark.ltk.vara / Ympäristö ltk.vara / keskusvaali ltk.

UURAINEN;

Kunnanhallitus;
  1. Virpi Salminen Vpj
  2. Satu Nieminen

Valtuutetut;

  1. Joni Leppänen- Kh vara / Sivistysltk. / Ympäristöjaosto
  2. Satu Nieminen – Peruspalvelultk. Vpj.
  3. Virpi Salminen – Peruspalvelu ltk. vara
  4. Lauri Virtanen – Keskusvaaliltk.
  5. Petri Huutonen

Varat

  1. Viktoria Räty – Kh vara / Peruspalvelu ltk. vara / Sivistysltk vpj.
  2. Tuulia Johansson – Sivistysltk.vara / Tarkastusltk.
  3. Juhani Öhman – Tekninenltk.
  4. Tommi Seriola
  5. Ilkka Mäkäräinen – Tarkastusltk.vara
  • Jaana Tarvainen – Keskusvaaliltk.vara / Peruspalvelu ltk. / Sivistysltk.vara
  • Katja Kyyrä – Tekninenltk.vara / Ympäristöjaosto

VIITASAARI;

Kaupunginhallitus;

  1. Ilpo Manninen

Valtuutetut;

  1. Tenhunen Sirkka – valt 2VPJ
  2. Villman Vertti
  3. Ijäs Seppo
  4. Hakkarainen Teuvo
  5. Manninen Ilpo

Varat:

  1. Jari Hämäläinen
  2. Timo Hämäläinen
  3. Mika Heinonen KH vara
  4. Kimmo Vauhkonen
  5. Tapio Vääräsmäki

ÄÄNEKOSKI;

Kaupunginhallitus;

  1. Joni Kotilainen
  2. Marke Tuominen

Valtuutetut;

  1. Lauri Lax / valt 2 vpj.
  2. Joni Kotilainen
  3. Marke Tuominen
  4. Kolari Marja
  5. Laitinen Marko
  6. Peltomäki Antti
  7. Rautiainen Marjo
  8. Virtanen Petra