Kansanedustajat

Toimi Kankaanniemi

s. 26.02.1950 Sosionomi Jyväskylä Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 05.09.2019–
Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 05.09.2019–
Maatalousjaosto (jäsen) 06.09.2019–
Asunto- ja ympäristöjaosto (jäsen) 06.09.2019–
Eduskunnan pankkivaltuusto (jäsen) 27.09.2019–
Eduskunnan tilintarkastajat (jäsen) 09.03.2018–31.12.2019

Valtioneuvoston jäsenyydet:
- ministeri ulkoasiainministeriössä (Aho) 26.04.1991–28.06.1994
- ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Aho) 26.04.1991–28.06.1994

Avustaja

Tapani Mäki 09 432 4040 tapani.maki@eduskunta.fi

Jouni Kotiaho

s. 23.02.1958 Kuljetusyrittäjä Jämsä (09) 432 3134 Liikenne- ja viestintävaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Ympäristövaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (varajäsen) 18.06.2019–

Avustaja

Pekka Kataja 09 432 4134 pekka.kataja@eduskunta.fi